Akademik Dil Kursları İle Dil Engelini Atlayın

Akademik Yıl ve Akademik Dönem programları, İngilizce bilgisi, gerek eğitim hayatında gerekse iş ve özel hayatında problem ve engel olarak karşısına çıkan ve bu problemi tamamıyla çözmek isteyen ve aynı zamanda ekonomik çözüm arayanlar için en etkili kurs seçeneği olacaktır. Yurtdışında pratik yaparak edineceğiniz bu dil ve kültür tecrübesiyle yabancı dili çok daha kalıcı bir şekilde öğreneceksiniz.


Belli başlangıç ve bitiş tarihleri olduğu için bu süre içerinde sınıf yeni gelen ve giden öğrenciler olmaz. Dolayısıyla aynı grubunuzla motivasyonunuzu bozmadan program sonuna kadar beraber olabilir bu sayede arkadaşlık ve sosyal ilişkilerinizi sağlamlaştırabilirsiniz.


Akademik Yıl programları genellikle 30-33 hafta süreli olup, Akademik dönem programları ise 20-22 haftadır.  Öğrencilerin ihtiyacına göre haftada 20-28 saatlik dersler olarak sunulmaktadır. Bu uzun süreli programlara katılabilmek için başlangıç seviyesini bitirmiş olmak yeterlidir.  Bu programlar 10 + 10 hafta veya 11 + 11 hafta seçenekleri ile Akademik dönemler, ek bir 10 veya 11 hafta ile de Akademik Yıl programları olarak düzenlenir.  Bu kurslara katılan öğrencilerin haftada 28 saatlik bir müfredat ışığında 10-11 haftada ortalama bir seviye atladıklar gözlenir.  


Akademik Yıl ve Akademik dönem programlarında, 28 saatlik bir programa katılan öğrenciler, haftada 20 saat genel İngilizce dersleri ile ana dil becerileri olan okuma, yazma, dinleme, konuşma, dil bilgisi ve kelime bilgisi gibi alanlarda eğitim alırlar.  Haftada 8 saat ise dil seviyelerine göre, kendi ilgi alanları veya ihtiyaçları doğrultusunda, IELTS veya TOEFL sınavlarına hazırlık, iş İngilizcesi, deyimler ve sokak İngilizcesi, telaffuz gibi destekleyici dersler görürler.  Bu programların başlangıç tarihleri genellikle Ocak, Nisan, Temmuz ve Eylül aylarında olup senede 4-5 başlangıç mevcuttur.  


Akademik Yıl ve Akademik Dönem programlarının avantajları:

  • Aynı sürede programlara oranla daha ekonomik seçenekler...
  • Belli başlangıç ve bitiş tarihleri ile motivasyonuzu bozmadan grup halinde devam edebilme
  • Uzun dönemde elde edilecek en mükemmel sonuçlar...
  • Küçük sınıflarda eğitim olanakları...
  • Farklı ve zengin içerikli sosyal, kültürel ve sportif aktiviteler ve geziler...
  • Üniversite danışmanlık ve yerleştirme hizmetlerinden yararlanma fırsatı...
  • Genel İngilizcenin yanı sıra ilgi alanlarına ve ihtiyaçlara uygun destekleyici müfredat
  • Farklı merkezlerde eğitim olanakları...